53. ročník
16. 8. - 18. 8. 2024

Expozice Ploština

SLEVA 34%

VAŠE SLEVA ...NÁRODNÍ KULTURNÍ PAMÁTKA PLOŠTINA

Drnovice 165, 763 25 Drnovice

Cena základního vstupného po slevě 99 Kč po předložení Barum Czech RallySmartCardve dnech 14. – 18. 8. 2024

 

Po rekonstrukci a modernizaci se návštěvníkům v roce 2023 otevřel areál Národní kulturní památky Ploština, skládající se ze tří částí. V nové oválné budově je situováno návštěvnické centrum. Zde začíná základní linka stálé expozice Tragédie na Ploštině. Ta vypráví příběh této pasekářské osady a zejména osudových událostí na konci 2. světové války, které vedly 19. dubna 1945 k jejímu vypálení nacisty a smrti 28 lidí. Protože zdejší krvavé události nebyly v dané době ojedinělé, nechybí ani příběhy dalších podobně postižených míst, jako byl Juříčkův mlýn, Prlov či Vařákovy paseky.

 

Navazující expozice je umístěna do domu č. p. 166 (dříve 23), který byl postaven v rámci nové výstavby v roce 1947. Tato část nazvaná Nová Ploština se věnuje zdejšímu životu po roce 1945 a proměnám vztahu společnosti k uctění památky padlých – od spontánní piety místních obyvatel, konání polních mší až po velkolepé akce sloužící vládnoucímu komunistickému režimu. Příběh Ploštiny tak výstižně ilustruje moderní československé dějiny 2. poloviny 20. století. Nabídku areálu rozšiřují tematické sezónní výstavy a edukační programy.

 

Po zhlédnutí obou expozic může návštěvník vystoupat po cestě k památníku odboje od architekta Šebestiána Zeliny. Tento pomník na vrcholu kopce za osadou se stal v roce 1975 oficiálním symbolem uctění památky válečných obětí.

 

otevřeno:

  • ÚT-NE 10-17

                                           

průběh návštěvy:

  • individuální návštěvníci mohou přijít kdykoli během dne a okamžitě mohou jít po zakoupení vstupenky do expozice. Vstupenka zahrnuje vstup do obou expozic a do krátkodobých výstav (v době BR Poklady skryté v podzemí Karpat a Žijí tady s námi).
  • Doba trvání: cca 60 minut


prodej vstupenek:

  • návštěvnické centrum, č. p. 165


další info:

  • parkoviště, WC, prodej suvenýrů, automat s občerstvením v objektu soukromého provozovatele; bezbariérový přístup v č.p. 165 a částečně 166)


kontakt a rezervace:

  • 571 160 005, pamatnik.plostina@muzeum-zlin.cz
  • !!! Pro příjezd využívejte výhradně cestu z Drnovic, nikoli z Vysokého Pole.


Zákazníci také často nakupují

Informace k předprodeji na 50. Barum Czech Rally Zlín

Vážení fanoušci Barum Czech Rally Zlín,

Ve středu 1. 7. jsme oficiálně oznámili na tiskové konferenci odložení jubilejního padesátého ročníku Barum Czech Rally Zlín na rok 2021. Netěší nás to, ale doufáme, že nám zachováte přízeň do dalších let, a my se naopak budeme snažit uspořádat v příštím roce jubilejní ročník se vší parádou, jak si zaslouží.

Letošní permanentky, vstupy na VIP místa a zážitky již dříve zakoupené na e-shopu mají automaticky prodlouženou platnost v garantované stejné ceně a ve stejném rozsahu služeb pro rok 2021. Chápeme však, že vzhledem například k dosud nepotvrzenému termínu konání barumky v příštím roce některým z vás toto řešení nemusí vyhovovat. Pokud proto budete chtít vrátit zakoupenou permanentku, VIP místo či zážitky, napište nám vaši žádost nejpozději do 31. července 2020, a to na adresu jarmila@czechrally.com.

Nesmírně bychom si však vážili toho, kdybyste si své zakoupené vstupenky a poukazy ponechali a tím nás jako pořadatele Barum Czech Rally Zlín podpořili, abychom přečkali tohle nepříznivé období, kdy nás příprava odvolané rally už stála hodně peněz a úsilí. A pokud by vám v e-shopu padlo do oka ještě nějaké zboží, pomohli byste nám a zároveň si sami letos neuskutečněnou barumku připomněli alespoň pomocí těchto propagačních předmětů.
Děkujeme Vám
Miloslav Regner

Zákulisní informace
  z barum rally!

Informace ze světa rally budete vědět jako první!

Navštivte naše oficiální prodejní místa:

Showroom Slevíci, Dlouhá 94, Zlín. mapa ZDE
Telefon 776 060 600.

RYO parkovište vedle Flip clubu: Pátek 18.8.2023
Otrokovice - Servisní zóna: Pá - Ne 18. - 20.8.2023

VISITRALLY.CZ VAŠE VÝBAVA PRO BARUM RALLY ZLÍNVISITRALLY.CZ

Kam chcete dále pokračovat?