53. ročník
16. 8. - 18. 8. 2024

Hrad Malenovice, Zlín

SLEVA 18%

VAŠE SLEVA ...

HRAD MALENOVICE, Zlín

Švermova 448, 763 02  Zlín 4-Malenovice

 

Cena základního vstupného po slevě 99 Kč po předložení Barum Czech RallySmartCardve dnech 14. – 18. 8. 2024

 

Hrad Malenovice je jednou z nejvýznamnějších historických památek Zlínska. Původně královský hrad založil už v polovině 14. století moravský markrabě Jan Jindřich, bratr císaře Karla IV. Během času se v jeho držení vystřídal např. rod Lichtenburků, Tetourů z Tetova, Lichtenštejn-Kastelkornů či Salm-Neuburků. Posledními majiteli hradu a panství byli v letech 1804–1945 Šternberkové.

 

Hrad je pozoruhodný svou stavební historií. Původní podoba gotického hradu, z níž zůstal dodnes zachován střelecký ochoz, byla v polovině 16. století doplně­na renesančními přestavbami, na něž v 18. století navázaly úpravy měnící hrad na pohodlné zámecké sídlo. Návštěvníci mohou vidět částečně vybavené hradní interiéry včetně nedávno zrestaurované kaple sv. Antonína z Padovy; přístupná je i hradní věž a barokní hájenka.

 

Hrad je sídlem několika expozic, z nichž k nejoblíbenějším patří zoologická ZVÍŘATA NA ZEMI A ČLOVĚK a etnografická DŘEVO PROUTÍ SLÁMA.

 

V současnosti hrad spravuje Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které připravuje od podzimu 2024 rekonstrukci interiéru s novými expozicemi a úpravy okolí hradu.


otevřeno:

  • ÚT-NE 10-17
  • v den konání RZ v okolí hradu je hrad pro veřejnost uzavřen
  • návštěva není vhodná pro osoby se zhoršenou pohyblivostí

 

průběh návštěvy:

  • prohlídky hradu začínají vždy v celou hodinu. Trasa prochází různými místy hradu včetně nádvoří a věže a vstupenka umožňuje návštěvu všech expozic na hradě i hájence.
  • doba trvání cca 60 – 90 mint


prodej vstupenek:

  • pokladna hradu


další info:

  • parkoviště u hradu, WC, prodej suvenýrů, nápojový automat v pokladně hradu.


kontakt:

Zákazníci také často nakupují

Informace k předprodeji na 50. Barum Czech Rally Zlín

Vážení fanoušci Barum Czech Rally Zlín,

Ve středu 1. 7. jsme oficiálně oznámili na tiskové konferenci odložení jubilejního padesátého ročníku Barum Czech Rally Zlín na rok 2021. Netěší nás to, ale doufáme, že nám zachováte přízeň do dalších let, a my se naopak budeme snažit uspořádat v příštím roce jubilejní ročník se vší parádou, jak si zaslouží.

Letošní permanentky, vstupy na VIP místa a zážitky již dříve zakoupené na e-shopu mají automaticky prodlouženou platnost v garantované stejné ceně a ve stejném rozsahu služeb pro rok 2021. Chápeme však, že vzhledem například k dosud nepotvrzenému termínu konání barumky v příštím roce některým z vás toto řešení nemusí vyhovovat. Pokud proto budete chtít vrátit zakoupenou permanentku, VIP místo či zážitky, napište nám vaši žádost nejpozději do 31. července 2020, a to na adresu jarmila@czechrally.com.

Nesmírně bychom si však vážili toho, kdybyste si své zakoupené vstupenky a poukazy ponechali a tím nás jako pořadatele Barum Czech Rally Zlín podpořili, abychom přečkali tohle nepříznivé období, kdy nás příprava odvolané rally už stála hodně peněz a úsilí. A pokud by vám v e-shopu padlo do oka ještě nějaké zboží, pomohli byste nám a zároveň si sami letos neuskutečněnou barumku připomněli alespoň pomocí těchto propagačních předmětů.
Děkujeme Vám
Miloslav Regner

Zákulisní informace
  z barum rally!

Informace ze světa rally budete vědět jako první!

Navštivte naše oficiální prodejní místa:

Showroom Slevíci, Dlouhá 94, Zlín. mapa ZDE
Telefon 776 060 600.

RYO parkovište vedle Flip clubu: Pátek 18.8.2023
Otrokovice - Servisní zóna: Pá - Ne 18. - 20.8.2023

VISITRALLY.CZ VAŠE VÝBAVA PRO BARUM RALLY ZLÍNVISITRALLY.CZ

Kam chcete dále pokračovat?