53. ročník
16. 8. - 18. 8. 2024

Expozice Princip Baťa

SLEVA 34%

VAŠE SLEVA ...

EXPOZICE PRINCIP BAŤA: DNES FANTAZIE, ZÍTRA SKUTEČNOST

Vavrečkova 7040,  14|15 BAŤŮV INSTITUT, Zlín

 

Cena základního vstupného po slevě 99 Kč po předložení Barum Czech RallySmartCardve dnech 14. – 18. 8. 2024

Expozice PRINCIP BAŤA představuje tři témata spojená se Zlínem, jež jsou ale známá v celém světě.

Téma historie firmy Baťa uvozuje muzeum obuvi se stovkami exponátů exotické, historické i baťovské obuvi. K vidění je původní tovární linka na výro­bu obuvi a také řada dalších produktů firmy, doslova od tkaniček po letadlo. Řada fotografií a dokumentů dokládá, proč se městu za první republiky říkalo „Amerika ve Zlíně“.

Samostatnou částí je filmový kabinet zaměřený na historii zlínského filmu. Zdejší studio založila firma Baťa pro výrobu filmové reklamy, po znárodnění se zde soustředila tvorba pro děti a mládež. Světovou slávu studiu přinesli Karel Zeman, Hermína Týrlová a řada dalších.

Stříbrná Tatra 87 stojí v centru části expozice věnované cestám Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda. Fotografie a předměty z obou jejich cest doplňují i ně­které jejich filmové reportáže, stejně jako profily dalších cestovatelů.

 

Expozice nabízí řadu interaktivních prvků, kinosálky umožňují projekci dobo­vých reklam firmy Baťa i filmů H+Z.


otevřeno:

  • ÚT-NE 10-18
  •  v pátek 16. 8. omezený provoz do 15.00 z důvodu Barum Rallye


průběh návštěvy: 

  • Individuální návštěvníci mohou přijít kdykoli během dne a okamžitě mohou jít po zakoupení vstupenky do expozice. Skupiny do 12 osob procházejí bez výkladu průvodce, větší skupiny je třeba objednat předem.
  • Vstupenka zahrnuje i vstup do expozice Františka Bartoše a do krátkodobých výstav muzea (v době BR Svět hraček Baťa a Klub underground)
  • Doba trvání: cca 60 minut


prodej vstupenek:

  • recepce na budově 14


další info:

  • parkoviště (parkovací karta na recepci zdarma pro návštěvníky), WC, prodej suvenýrů, automat s kávou a občerstvením; bezbariérový přístup.
  • MHD, bus, ČD 300 m.


kontakt a rezervace:

573 032 111, 573 032 326, recepce@muzeum-zlin.cz


Zákazníci také často nakupují

Informace k předprodeji na 50. Barum Czech Rally Zlín

Vážení fanoušci Barum Czech Rally Zlín,

Ve středu 1. 7. jsme oficiálně oznámili na tiskové konferenci odložení jubilejního padesátého ročníku Barum Czech Rally Zlín na rok 2021. Netěší nás to, ale doufáme, že nám zachováte přízeň do dalších let, a my se naopak budeme snažit uspořádat v příštím roce jubilejní ročník se vší parádou, jak si zaslouží.

Letošní permanentky, vstupy na VIP místa a zážitky již dříve zakoupené na e-shopu mají automaticky prodlouženou platnost v garantované stejné ceně a ve stejném rozsahu služeb pro rok 2021. Chápeme však, že vzhledem například k dosud nepotvrzenému termínu konání barumky v příštím roce některým z vás toto řešení nemusí vyhovovat. Pokud proto budete chtít vrátit zakoupenou permanentku, VIP místo či zážitky, napište nám vaši žádost nejpozději do 31. července 2020, a to na adresu jarmila@czechrally.com.

Nesmírně bychom si však vážili toho, kdybyste si své zakoupené vstupenky a poukazy ponechali a tím nás jako pořadatele Barum Czech Rally Zlín podpořili, abychom přečkali tohle nepříznivé období, kdy nás příprava odvolané rally už stála hodně peněz a úsilí. A pokud by vám v e-shopu padlo do oka ještě nějaké zboží, pomohli byste nám a zároveň si sami letos neuskutečněnou barumku připomněli alespoň pomocí těchto propagačních předmětů.
Děkujeme Vám
Miloslav Regner

Zákulisní informace
  z barum rally!

Informace ze světa rally budete vědět jako první!

Navštivte naše oficiální prodejní místa:

Showroom Slevíci, Dlouhá 94, Zlín. mapa ZDE
Telefon 776 060 600.

RYO parkovište vedle Flip clubu: Pátek 18.8.2023
Otrokovice - Servisní zóna: Pá - Ne 18. - 20.8.2023

VISITRALLY.CZ VAŠE VÝBAVA PRO BARUM RALLY ZLÍNVISITRALLY.CZ

Kam chcete dále pokračovat?